Aktualności

Liczba wyświetleń: 179

Treść

 

            12 października  w Bibliotece w Przysietnicy miało miejsce niezwykłe spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Miasto Św. Kingi z przysietnickimi seniorami. W spotkaniu uczestniczyli również Ks. Proboszcz Adam Kardyś, radni Zofia Golonka, Jerzy Sobczak oraz pani sołtys Bożena Ogorzały. Pani Wioletta Orłowska witając przybyłych podkreśliła, że spotkanie integracyjne seniorów z Przysietnicy zostało zorganizowane w ramach projektu „Aktywne starzenie”, które realizuje Stowarzyszenie Miasto Św. Kingi działające przy bibliotece w Starym Sączu. Pani Prezes Stowarzyszenia Miasto Św. Kingi Helena Piętka współpracuje z dyrektorem Powiatowej i Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu panią Moniką Jackowicz-Nowak organizując różne spotkania, szkolenia, m.in. dzisiejszy dzień, kiedy mogliśmy się spotkać w nowej siedzibie biblioteki w Przysietnicy.

            Pani Helena Piętka w swoim wystąpieniu opowiadała o działalności Stowarzyszenia, dotychczasowych rezultatach, m.in. integracji środowiska, pobudzeniu aktywności fizycznej, utrwalaniu obchodów świąt i rocznic oraz kultywowaniu tradycji lokalnych. Aktywność seniorów w Stowarzyszeniu to nie tylko zaspokajanie potrzeb własnych ale działania na rzecz innych. Zaznaczyła także, że to spotkanie, wspólne świętowanie ma na celu docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie, zwiększyć ich integrację i popularyzować ich udział w życiu społecznym w środowisku zamieszkania. Przede wszystkim jednak to wspólne spotkania mające na celu przeciwdziałać samotności i izolacji osób starszych.

            Wspólne biesiadowanie umiliły nasze panie ze Stowarzyszenia Górali Popradzkich, które przygotowały smaczny obiad, a dla ducha zainicjowały śpiew chętnie podjęty przez wszystkich. W miłej, bardzo przyjemnej atmosferze upływał czas, jego migawki utrwalał niezawodny fotograf Henryk Musiał.(ZG)