Przejdź do treści
1
pr1
pr2
pr1211
Bystro Kicora – przedmurze nadpopradzkiej góralszczyzny
przysietnica1211
hhhhhhhh
wizja
Przejdź do stopki

GDZIE SERCA DOM wernisaż wystawy fotografii MAŁGORZATY OGORZAŁY

Liczba wyświetleń: 205
GDZIE SERCA DOM wernisaż wystawy fotografii MAŁGORZATY  OGORZAŁY

Treść

10 czerwca Biblioteka w Przysietnicy zgromadziła wielu gości, mieszkańców Przysietnicy na otwarciu wystawy naszej artystki zza miedzy – Moszczenicy Pani Małgorzaty Ogorzały. Pani Małgosia znana jest nam z wielu organizowanych wystaw w szkole, spotkań z uczniami, jest również autorką słów do hymnu szkoły, który napisała z okazji nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 2009 roku. W spotkaniu wzięli udział radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, radni Rady Miejskiej Zofia Golonka, Jerzy Sobczak, wicedyrektor szkoły Anna Golonka, sołtys Bożena Ogorzały, nauczyciele oraz wychowawczyni p. Małgosi p. Maria Jurczak-Bieniek.

            Dziękując pracownikom Biblioteki na ręce Pani Dyrektor Moniki Jackowicz-Nowak za pomoc w zorganizowaniu  wernisażu powiedziała: ,,Zgromadzone na tej wystawie fotografie nie są przypadkowe. Moim celem jest pokazanie piękna i zaskakujących detali, jakie mnie zachwyciły na tym niewielkim obszarze Ziemi Sądeckiej, jakim jest Moszczenica Wyżna w której mieszkam i tworzę, Przysietnica, z którą łączą mnie korzenie rodzinne, Stary i Nowy Sącz najbliższe miasta moich wędrówek i edukacji, Krynica miejsce mojego urodzenia oraz dwie cerkwie – z Łabowej i Czyrnej”…Dalej P. Małgorzata powiedziała, że ,,w swojej twórczości pokazuje miejsca, czerpie tematy z okolic, z którymi jest najbardziej zżyta, które darzy największym sentymentem”.

            Na wystawę wybrała prace ABSTRAKCYJNE zatytułowane ,,Piórko”, ,,Oko”, ,,Susza”, które zdobyły I miejsce w T.P.S.P. na corocznym przeglądzie Twórców w kat. Fotografia w 2020 r. Są też na tej wystawie 3 fotografie przedstawiające figury dwuznaczne ,,Strażnik ogrodu”, ,,Pierwszy spacer smoka”, ,,Przebudzenie Rogasia”, które  zdobyły II miejsce. Oprócz prac fotograficznych wystawę wzbogacały obrazy malarskie z dorobku artystycznego prezentowanego już wcześniej. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem oglądali dzieła, dziękowali głównej bohaterce Pani Małgorzacie, a także pracownikom Biblioteki za możliwość kulturalnego spędzenia czasu.(ZG)