Przejdź do treści
1
pr2
pr1211
gol
Bystro Kicora – przedmurze nadpopradzkiej góralszczyzny
prz
przysietnica1211
44444
Przejdź do stopki

Odznaki Honorowe Starego Sącza dla Stanisława Czerpaka i Kazimierza Nakielskiego

Liczba wyświetleń: 129
Odznaki Honorowe Starego Sącza dla Stanisława Czerpaka i Kazimierza Nakielskiego

Treść

22 lipca odbyła się L uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Starym Sączu. Z okazji Święta Starego Sącza, które przypada w imieniny Św. Kingi uchwałą  Rady Miejskiej nadawany jest Medal Honorowy Starego Sącza oraz Odznaki Honorowe Starego Sącza. Przyznawane są osobom, które swoim życiem, pracą i niezwykłym zaangażowaniem w sprawy społeczne przyczyniły się do rozwoju naszej małej ojczyzny. Medale wręczali burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stawiarski. Nagrodzeni nasi rodacy to Stanisław Czerpak i Kazimierz Nakielski.

Stanisław Czerpak – Radny Rady Miejskiej I kadencji, społecznik, mistrz budowlany i autorytet w swojej dziedzinie. Zawsze autentycznie zaangażowany sprawami Przysietnicy aktywnie działał na rzecz lokalnej społeczności. Praca w radzie zaraz po odrodzeniu się samorządu lokalnego pozwoliła na szereg działań i ważnych decyzji, które dzisiaj procentują rozwojem całej gminy. Podejmował inicjatywy dla budowania wspólnego dobra. Podjął się budowy i nadzoru najważniejszych swego czasu dla Przysietnicy budowli: kościoła, plebanii i remizy OSP.

Kazimierz Nakielski – długoletni pracownik Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, zaangażowany w pracach na rzecz rozwoju Przysietnicy, inicjator i organizator uruchomienia linii autobusu MPK do Przysietnicy, przewodniczący Komitetu  do Elektryfikacji w Przysietnicy, działacz podczas budowy remizy OSP, sekretarz Komitetu Telefonizacji, sekretarz Komitetu Budowy Gazyfikacji, współpracował także przy budowie kanalizacji. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Parafialnej poprzedniej kadencji. Współpracował przy budowie kościoła, szkoły.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy  satysfakcji ze swoich dokonań, zdrowia na zasłużonym odpoczynku. (Z.G.)