Przejdź do treści
1
pr1
pr2
pr1211
Bystro Kicora – przedmurze nadpopradzkiej góralszczyzny
prz
przysietnica1211
hhhhhhhh
wizja
Przejdź do stopki

Uroczystość wręczenia nagród w prestiżowym konkursie ,,Małopolska wieś 2022”

Liczba wyświetleń: 105
Uroczystość wręczenia nagród w prestiżowym konkursie ,,Małopolska wieś 2022”

Treść

26 sierpnia w ,,Starosądeckim Ratuszu” Miasteczka Galicyjskiego odbyła się gala wręczenia nagród  miejscowościom, które zdobyły trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Małopolskiego w kategorii Piękna Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci. Uroczystość uświetnili przedstawiciele władz województwa: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, senator Wiktor Durlak, poseł na Sejm RP Patryk Wicher, radni województwa: Marta Mordarska i Stanisław Pasoń.

            Naszą wieś reprezentowała delegacja na czele z viceburmistrzem Kazimierzem Gizickim, radnymi Zofią Golonka i Janem Tokarczykiem, sołtysem Bożeną Ogorzały, prezesem Stowarzyszenia Górali Nadpopradzkich Jolantą Łabuda oraz przedstawicielami z Bystro Kicory pod kierunkiem Moniki Florek. Przysietnica jako jedyna spośród miejscowości biorących udział w konkursie zdobyła dwie nagrody: I miejsce Małopolska Wieś w Sieci – 30 tys. zł., III miejsce Piękna Małopolska Wieś – 40 tys. zł. Po oficjalnym wręczeniu nagród przez przedstawicieli władz laureaci trzech pierwszych miejsc miały czas na wystąpienie, pokazanie prezentacji multimedialnej promującej swoje miejscowości chociaż w nieco  skróconej wersji niż to miało miejsce w czasie konkursu. Naszą prezentację przygotował i przedstawił viceburmistrz Kazimierz Gizicki. Przy tej okazji mogliśmy się porównać z innymi miejscowościami.

            Możemy być dumni, że nasza miejscowość tak wysoko została wyróżniona w prestiżowym konkursie. By móc przystąpić do konkursu należało spełnić określone warunki określone w regulaminie. One nie zrodziły się z dnia na dzień. Na nie nasza wieś pracowała od lat staraniem wielu społeczników, ludzi – niczym wielopokoleniowa sztafeta. O nich często piszemy na naszej stronie internetowej, w Gazecie Przysietnickiej. Niewątpliwie ważną rzeczą była umiejętność pokazania tego piękna, jego rozwoju, opowiedzenia również o rzeczach, których nie widać. Pokazanie historii oraz przemian, które następowały na naszych oczach w szybkim tempie całkowicie zmieniając charakter i wygląd naszej miejscowości. Ale przede wszystkim akcentowaliśmy formy działalności lokalnej społeczności – Samorządu Wiejskiego, Stowarzyszenia Górali Popradzkich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Caritasu, organizacji działających przy Kościele parafialnym, Szkoły podstawowej, zespołu regionalnego Bystro Kicora, których celem jest zachęcanie do aktywnego działania, przeciwdziałanie tak niebezpiecznej izolacji, a w rezultacie poprawa życia  mieszkańców, budowanie swojego miejsca na ziemi, swojej ,, małej ojczyzny”.

             Bardzo dziękujemy burmistrzowi Jackowi Lelkowi za zgłoszenie nas do konkursu. Nagrody na pewno będą  motywacją do dalszych działań, cieszymy się z tego co jest, ale wiele jest jeszcze do zrobienia(ZG).

           

Zdjęcia