Przejdź do treści
1
pr1
pr2
pr1211
Bystro Kicora – przedmurze nadpopradzkiej góralszczyzny
przysietnica1211
hhhhhhhh
wizja
Przejdź do stopki

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

Liczba wyświetleń: 227
SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

Treść

Czas od Św. Mikołaja to radosny okres obdarowywania się prezentami, do Świąt upływa również na spotkaniach mikołajkowych, jest znakiem zbliżających się Świąt. Tę ideę pozostawił po sobie Święty Mikołaj biskup Miry w Azji Mniejszej żyjący w początku IV w. odznaczający się wrażliwością na ludzką biedę i nieszczęścia. 11 grudnia  Stowarzyszenie Górali Popradzkich zorganizowało spotkanie dla Seniorów w budynku Remizy Strażackiej. Prezes Stowarzyszenia Jolanta Łabuda powitała licznie przybyłych Seniorów, którym nie straszne okazały się dość trudne warunki pogodowe. W spotkaniu uczestniczyli: Viceburmistrz Kazimierz Gizicki, radni Zofia Golonka, Jerzy Sobczak, Ks. Prałat Jan Wąchała, sołtys Bożena Ogorzały.

            Przy smacznie przygotowanym poczęstunku przez Panie ze Stowarzyszenia upływał czas na miłych rozmowach. Goście nie ukrywali radości ze spotkania, pogawędki z  koleżanką, czy panią, panem dawno nie widzianym. Takie spotkania dzisiaj są cenne, bowiem współczesna izolacja dotyka także mieszkańców Przysietnicy. Spotkanie uświetnił bardzo ciekawy,   bogaty program w wykonaniu dzieci nagrodzonych w konkursach m.in. w Niskowej, oraz laureatki licznych konkursów Bogumiły Ogorzały. Nasi artyści zaprezentowali:  Ilona Stawiarska "Takie casy", Klaudia Ogorzały "O boginkach", Hubert Kulig "Ło Krzoku z Wygonów" i "Droga do bogactwa".

Bogumiła Ogorzały czytała poezję Stanisławy Godawskiej z Ochotnicy Dolnej pisanej gwarą. Anna Citak wiersz autorski dla Stowarzyszenia z okazji spotkania mikołajkowego.

            Wspólny śpiew zainicjowali muzycy z rodziny Radomskich i Kwiczali. Ich pokoleniowy występ podziwiali  zebrani. Spotkanie w miłej atmosferze zakończył zbliżający się wieczór. Życzenia Świąteczne dla obecnych na sali, oraz ich rodzin złożył Viceburmistrz Kazimierz Gizicki. (ZG).