Przejdź do treści
1
pr1
pr2
pr1211
Bystro Kicora – przedmurze nadpopradzkiej góralszczyzny
przysietnica1211
hhhhhhhh
wizja
Przejdź do stopki

LXII uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Starym Sączu ODZNACZENI PRZYSIETNICZANIE

Liczba wyświetleń: 135
LXII uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Starym Sączu  ODZNACZENI PRZYSIETNICZANIE

Treść

24 lipca 2023 roku podczas ostatniej uroczystej Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Kinie Sokół wręczono Krzyże Zasługi oraz  Honorowe Odznaki Starego Sącza.

            Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę za działalność publiczną, społeczną i samorządową, został wręczony wiceburmistrzowi Kazimierzowi Gizickiemu.

             Honorowe Odznaki Starego Sącza - które mają służyć docenieniu tych osób, które zasłużyły się Miastu i Gminie - wspólny mianownik Wyróżnionych to miłość i pasja do Starego Sącza. Każdy zrobił coś szczególnego, ważnego i zostawił w Starym Sączu swoje serce - mówi burmistrz Jacek Lelek.

            Honorową Odznakę Starego Sącza w tym roku otrzymał Władysław Gucwa. Od wielu lat zaangażowany w prace na rzecz rozwoju Przysietnicy. W latach dziewięćdziesiątych pełnił funkcję skarbnika w Społecznym Komitecie Budowy Gazociągu w Przysietnicy, sumiennie współpracował z mieszkańcami w uzyskiwaniu od poszczególnych właścicieli pisemnych zgód pod gazociąg przez ich posesję, przyjmował od nich także za pokwitowaniem pieniądze na budowę gazociągu, które wpłacał na konto budowy gazociągu do Banku Spółdzielczego w Starym Sączu. W następnych latach również pełnił funkcję skarbnika w Społecznym Komitecie Telefonizacji, w którym wykonywał podobne prace, także bezinteresownie. Był bardzo aktywny jeśli chodzi o dzieło budowy kościoła parafialnego, działając wówczas w Radzie Ekonomicznej. Współpracował z samorządem wiejskim, był członkiem Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Przysietnicy. Po przejściu na emeryturę w 2023 roku prowadzi z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Przysietnicy cotygodniowe popołudniowe zajęcia gry w szachy w bibliotece, organizator turniejów szachowych. Zawsze popiera inicjatywy dla budowy wspólnego dobra Przysietnicy(ZG).

Zdjęcia