Przejdź do treści
1
pr1
pr2
pr1211
Bystro Kicora – przedmurze nadpopradzkiej góralszczyzny
przysietnica1211
hhhhhhhh
wizja
Przejdź do stopki

Święto Szkoły Podstawowej im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy 2024

Liczba wyświetleń: 143
Święto Szkoły Podstawowej im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy 2024

Treść

Tegoroczne obchody święta szkoły wypadły w 15 rocznicę nadania imienia – miało to miejsce w 2009 roku oraz 140 rocznicę utworzenia szkoły w Przysietnicy – zapiski o utworzeniu jednoklasowej szkoły pojawiły się w roku 1884/1885, w której pierwszym nauczycielem był Wacław Kadles. Mijały lata, szkoła mocno wpisała się w krajobraz naszej małej ojczyzny, jej oddziaływania na życie we wsi było ogromne. Nauczyciele oraz ówczesny kierownik pełnili różne ważne funkcje społeczne niosąc ,,kaganiec oświaty”. Burzliwa historia naszego państwa, wszystkie przeobrażenia, które następowały zmuszały społeczność szkolną do stawiania im czoła.

            Zarówno w uroczystej Mszy Św. oraz akademii szkolnej najważniejsze wydarzenia szkolne splecione z wybitnymi postaciami Św. Kingi, bł. Jana Pawła II, bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego retrospektywnie zostały nam przybliżone. Szkoła nie jest samotną wyspą, chłonie to co na zewnątrz, ale również może swoje promienie wysyłać od siebie. Jaką rolę będzie spełniać, to zależy od całej społeczności- od nauczycieli, rodziców, uczniów.

            Życzymy z okazji tego wspaniałego Święta dalszego rozwoju, satysfakcji z pracy i nauki, spełnienia wybranych celów, niech nasz patron bł. Kardynał Stefan Wyszyński błogosławi w każdej sekundzie życia( ZG)