Przejdź do treści
1
pr1
pr2
pr1211
Bystro Kicora – przedmurze nadpopradzkiej góralszczyzny
przysietnica1211
hhhhhhhh
wizja
Przejdź do stopki

WERNISAŻ „POKOCHAJ SĄDECKIE PEJZAŻE”

Liczba wyświetleń: 75
WERNISAŻ   „POKOCHAJ SĄDECKIE PEJZAŻE”

Treść

To wystawa inauguracyjna w ramach II Pleneru Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich na Sądeczyźnie, która miała miejsce w naszej przysietnickiej bibliotece 24 czerwca. To wielkie wyróżnienie dla Biblioteki w Przysietnicy i naszej miejscowości, bowiem gościliśmy wielu artystów z całej Polski. W sali wystawowej zaprezentowano obrazy akwarelistów. Mogliśmy podziwiać różne tematy i techniki malarskie w zgromadzonych pracach. Wystawa była okazją do wspólnych rozmów pomiędzy uczestnikami, do słuchania inspirujących opowieści malarzy.

            Wernisaż przyciągnął miłośników sztuki społeczności lokalnej, a ponieważ wystawa potrwa jeszcze przez tydzień, więc będzie okazją do zwiedzania dla szerszej publiczności. Trzeba także podkreślić, że goście zafascynowani byli obiektem biblioteki, podkreślali, że ich prace wystawione zostały w odpowiednim miejscu. Zainteresowała ich także historia biblioteki i Przysietnicy, którą krótko przedstawili: dyrektor Monika Jackowicz – Nowak i viceburmistrz Kazimierz Gizicki   w ramach uroczystego otwarcia.

            Dalszy pobyt artystów na pewno jeszcze wzbogaci Sądecczyznę o niejeden obraz, o czym będziemy mogli się przekonać na wystawie poplenerowej w Galerii IMO w Starym Sączu(ZG).