Aktualności
Treść
10 lecie Stowarzyszenia Górali Popradzkich w Przysietnicy
20 czerwca 2026 roku miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu dziesięcioletniej działalności przysietnickiego Stowarzyszenia Górali Popradzkich w remizie strażackiej, gdzie Stowarzyszenie ma swoją siedzibę. Jubileusz zgromadził wielu gości, członków Stowarzyszenia, zespoł&
WIANKI NA OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA
Wianki na oktawę Bożego Ciała mają głębokie korzenie w kulturze ludowej i religijnej. Jak tradycja przekazuje dawniej były symbolem czystości, obfitości plonów i ochrony przed żywiołami. Po poświęceniu w kościele wieszano je w domach, stajniach i stodołach, aby chroniły przed
Dzieje Przysietnicy od czasów najdawniejszych
Spotkanie z historią to cykl wydarzeń organizowanych przez bibliotekę w Przysietnicy w których uczestniczą uczniowie klas VI i VIII oraz mieszkańcy Przysietnicy. Gośćmi wydarzenia byli pani Zofia Golonka, historyk, autorka książki „Dzieje Przysietnicy od cz
Nabór do Zespołu Regionalnego Czarni Górale z Przysietnicy
Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy są chętni uczyć się śpiewu i tańca o dołączenie do naszej muzycznej rodziny Zespołu Regionalnego Czarni Górale z Przysietnicy. Prowadzimy nabór uzupełniający nowych członków przygotowując progr
II płyta Zespołu Regionalnego Czarni Górale z Przysietnicy
II płyta Zespołu Regionalnego Czarni Górale z Przysietnicy Zakończyły się nagrania II płyty Zespołu Czarni Górale z Przysietnicy. Całość nagrania tworzy przegląd piosenek góralskich z terenu pogranicza Polsko-Słowackiego. Na płycie znalazły się taki
Senior Online; Bezpieczne korzystanie z internetu
19 lutego w Bibliotece w Przysietnicy miało miejsce spotkanie seniorów i grupy uczniów z klasy czwartej Technikum z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu wraz z opiekunem panią profesor Kingą Gruca. W tej grupie byli także absolwenci z Przysietnicy. Uc
Ochotnicza Straż Pożarna w Przysietnicy wybrała nowe władze.
W dniu 31.01.2026 roku w Domu Strażaka w Przysietnicy odbyło się Walne Zebranie członków straży. W spotkaniu brali udział wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, radny Rady Powiatu Piotr Dyrek, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Roman Jop, komendant Zarządu Miejsko-Gminnego Paweł Banach,